Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem - BME -- Távközlési és Médiainformatikai Tanszék - TMIT BME - Távközlési és Médiainformatikai Tanszék - TMIT
 
 
| Témakiírások | | | | | IW  
 
 
Önálló labor
Kiírt témák

Internet of Things alkalmazások vizsgálata Augmented Reality szempontjából (Investigating IoT applications for sinergies with Augmented Reality)

Ipari partner: AITIA International Zrt.

Bár a kiterjesztett valóság (Augmented Reality, AR) fogalma ma már szélesebb körben is ismert, az általa nyújtott lehetőségek még számos területen nincsenek kiaknázva. Akár az ipari folyamatok támogatására, akár a hétköznapajaink megkönnyítésére gondolunk, a különféle környezeti értékek, vagy a cselekvéseink valósidejű kiértékelése és megjelenítése elősegítheti az tevékenységeink kényelmét és hatékonyságát. A visszacsatolás akkor a leggyorsabb, ha mindez a megjelenítés a látótérben (például egy szemüvegen) történik. A kiterjesztett valóság technológiáját megvalósító AR szemüvegekben reljlő lehetőségeket az IoT (Internet of Things) koncepciójának elveit figyelembe véve tudjuk még jobban kiterjeszteni. Jelen önálló laboratórium projektfeladat célja, hogy egy egyszerű alkalmazáson keresztül tudja a hallgató demonstrálni a valós idejű szenzoradatok megjelenítését a kiterjesztett valóság eszközeivel. A feladat tehát az Augmented Reality nyújtotta lehetőségek megismerése IoT alkalmazások szempontjából, illetve ezek demonstrációja egy példán keresztül. A cél a témához kapcsolódó ismeretek elsajátítása mellett egy olyan alkalamazás elkészítése, mely jól reprezentálja a kiterjesztett valóság nyújtotta előnyöket. A hallgató feladatának a következőkre kell kiterjednie: - Ismertesse a kiterjesztett valóság technológiájának és eszközeinek elméletét és koncepcióját! - Tervezzen meg egy IoT alapú, kiterjesztett valóság alkalmazást demonstráló példát a rendelkezésre álló eszközökkel, majd valósítsa meg! - Készítsen részletes dokumentációt a feladat során összegyűjtött ismereteiről, a megvalósított alkalmazásról és az elért eredményekről!

N/A

Kulcsszavak: Augmented Reality, IoT
Témavezető: Varga Pál
Oktatók: Varga Pál.
A következő tantárgyakhoz javasolt:
 vitma387 (Önlab, IVIR szakirány)
 vitma415 (Szakdolgozat)
 vitma416 (Szakdolgozat)
 vitma417 (Szakdolgozat, IVIR szakirány)
 vitmal01 (Info, BSc, Önálló laboratórium)
 vitmm855 (Info, MSc, Önálló laboratórium 2, Hálózatok és szolgáltatások)
 vitmm861 (Info, MSc, Önálló laboratórium 2, Médiainformatika)
 vitmm905 (Diplomatervezés 1. (Info, Hálózatok és szolgáltatások szakirány))
 vitmm911 (Diplomatervezés 1. (Info, Médiainformatika szakirány))
 vitmml10 (Info, MSc, Önálló laboratórium 1)
 vitmml11 (Info, MSc, Önálló laboratórium 2)
 vitma345 (Vill., BSc. Önálló laboratórium)
 vitma414 (Szakdolgozat)
 vitmal03 (Vill.mérn. BSc Önálló laboratórium)
 vitmm807 (Vill., MSc, Önálló laboratórium 1, Infokommunikációs rendszerek)
 vitmm857 (Vill., MSc, Önálló laboratórium 2, Infokommunikációs rendszerek)
 vitmm907 (Diplomatervezés 1. (Vill. Infokommunikációs rendszerek szakirány))
 vitmml02 (Vill,MSc,Önlab.1, Okos város,Vez.nélküli rendsz. és alk.ok,Multimédia rendsz. és szolg.,Optikai távközlés (VITMML02))
 vitmml03 (Vill,MSc,Önlab.2, Okos város,Vez.nélküli rendsz. és alk.ok,Multimédia rendsz. és szolg.,Optikai távközlés (VITMML03))
 vieum821 (Önálló munka 1)
 vitmm379 (Önálló laboratórium 1)
 vitmm380 (Önálló laboratórium 2)
 vitmm381 (Diplomatervezés 1)
 vitmm382 (Diplomatervezés 2)
QR:    (mi is az?)
 
 katt. a nagyításhoz
 
Kedvencekbe felvesz   Jelentkezés